“Ik bleef naar malen en piekeren, kon nergens van genieten, was fysiek uitgeput en had totaal geen gevoel van grip op mijn eigen leven.”
Toen ik na mijn tweede zwangerschapsverlof weer aan het werk ging, ging het al snel niet goed met mij. Ik had nogal wat zaken op mijn bordje, waar ik over bleef malen en piekeren. Ik kon nergens van genieten, was fysiek uitgeput en had totaal geen gevoel van grip op mijn eigen leven.
Na lang aandringen van mijn omgeving erkende ik voor mezelf dat ik hulp nodig had. Dat was al een hele grote stap voor mij, want om hulp vragen is niet iets wat ik vaak doe en ik schaamde me diep voor het feit dat ik hulp nodig had.
Agnes heeft dit gevoel weg kunnen nemen en ik heb geen moment spijt gehad dat ik deze stap heb ‘durven’ zetten. Het feit dat de gesprekken buiten plaatsvinden was voor mij de reden om voor een wandelcoach te kiezen. Het tegenover elkaar zitten in een kleine ruimte leek mij vreselijk, en ik praat makkelijker als ik iets anders ‘te doen’ heb. Daarnaast heb ik altijd een voorliefde gehad om buiten te zijn.
Agnes betrekt het buiten zijn goed in de sessies. Dit gaat o.a. door metaforen in de natuur te benoemen en de natuur te gebruiken in verschillende oefeningen. Ik vond het een ideale manier van coaching.
De gesprekken met Agnes waren altijd prettig, ze is zeer empathisch, open en het voelde altijd heel vertrouwd om met haar te praten. Wat mij ook heel erg hielp, is dat ze goed doorvraagt, waardoor je goed tot de kern komt van hetgeen waar je het over hebt.
Wat ik ook erg prettig vond, is dat na afloop van elk gesprek een mail stuurde met daarin nog eens kort de punten die we hebben besproken, met vaak verwijzingen naar literatuur of bijlagen om e.e.a. nog eens na te lezen.
Ik heb veel dingen geleerd, waaronder het aardiger zijn voor mijzelf, het erkennen van mijn emoties in plaats van deze te verdrukken, en het stellen van grenzen.
Ik heb het besluit durven nemen om minder te gaan werken en daarbij niet het gevoel te hebben mezelf of anderen te kort te doen. Ik kan mezelf eerder stoppen als ik weer doorsla in het piekeren. Ik heb weer wat meer gevoel van controle op mijn leven en kan weer van dingen genieten.
En hoewel ik nog niet ‘klaar’ ben, ben ik ervan overtuigd dat door de handvaten die Agnes me heeft gegeven, ik verder kan gaan op dit positieve pad. Ik ben haar zeer dankbaar dat ze mij zo goed heeft geholpen en zal bij een terugval of nieuw probleem niet aarzelen om weer met haar contact op te nemen.
Lieke
vrouw, 33 jaar